П`ятниця, 23.02.2018, 02:28

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Вересень » 10 » Фонд соціального страхування інформує
17:47
Фонд соціального страхування інформує

  З 1 січня 2015 року діє Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 у новій редакції  (далі Закон №1105). Згідно з п. 4 ст. 20 цього Закону, за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається лише одна соціальна послуга – оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

  За рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності гарантовано здійснюється забезпечення путівками до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів тих осіб, які, відповідно до законодавства, є застрахованими особами (працюючими), та членів їх сімей (дітей), за наявності в них медичних показань та відсутності протипоказань для реабілітації.

  Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу зі спеціальним обладнанням, висококваліфікованим медичним персоналом із застосуванням кліматичних умов та природних ресурсів.

  Особливість реабілітаційного лікування полягає в тому, що хворий направляється на реабілітаційне лікування безпосередньо зі стаціонару лікувального закладу (крім вагітних жінок, які направляються на відновлювальне лікування жіночими консультаціями в період своєї відпустки). Путівка в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу надається застрахованій особі безкоштовно.

  Важливою умовою для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація буде ефективною і після неї застрахована особа приступить до праці, а не буде змушена оформлювати інвалідність. Такий прогноз спочатку робить лікар, а потім свої пропозиції і решту документів надає комісія з медичного відбору і направлення хворих на відновлювальне лікування. Саме комісія приймає рішення щодо направлення хворого на реабілітацію до санаторно-курортного закладу.

Як отримати путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу

До реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу застрахована особа направляється на підставі рішення (висновку) комісії з медичного відбору і направлення на відновлювальне лікування, на розгляд якої надаються документи та пропозиції від лікуючого лікаря. Така комісія створена та функціонує на базі КЗОЗ «Харківська обласна клінічна лікарня – ЦЕМД та МК».

  Обов’язково застрахованою особою надається довідка з основного місця роботи (додаток 4 до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 №12).

  Довідка складається з двох частин. Перша частина заповнюється страхувальником (роботодавцем), у якій зазначається інформація про місце роботи і посада особи, реквізити страхувальника. Заповнена частина довідки підписується керівником, бухгалтером і головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування та скріплюється печаткою  підприємства, установи, організації.

  Друга частина довідки заповнюється робочим органом Фонду (районною, міжрайонною виконавчою дирекцією відділення Фонду), в якому страхувальник перебуває на обліку, підписується директором робочого органу та скріплюється печаткою. Довідка дійсна один мі-сяць.

  До путівки, по якій застрахована особа направляється на реабілітацію, додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

  В Харківській області в 2016 році реабілітаційне лікування  за рахунок коштів Фонду проводиться в санаторно-курортних закладах Харківщини та Миргороду, в тому числі:

  · відновлювальне лікування хворих після гострого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах (ДП «Клінічний санаторій «Роща»);

  · відновлювальне лікування хворих після оперативних втручань на органах травлення (ДП «Клінічний санаторій «Березівські мінеральні води»);

  · відновлювальне лікування хворих з порушеннями обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи (ДП «Клінічний санаторій «Березівські мінеральні води»);

  · відновлювальне лікування хворих після ортопедичних операцій  (ДП «Клінічний санаторій «Бере-зівські мінеральні води»);

  · відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності (ДП «Санаторій «Високий»);

  · ПрАТ «Миргородкурорт» – відновлювальне лікування порушень обміну речовин.

  Необхідно також відзначити, що путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, одній і тій же застрахованій особі надаються лише один раз на рік, не підлягають поділу, а передача їх іншій особі або зменшення терміну лікування забороняється.

  Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами Балаклійської районної виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду: (05749) 2-09-21; 5-46-03.

  Н. Захарченко, директор Балаклійської РВД

 

Переглядів: 172 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz