Пенсійний Фонд інформує - 22 Листопада 2016 - Вісті Балаклійщини - Вісті БАЛАКЛІЙЩИНИ
П`ятниця, 09.12.2016, 23:13

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Листопад » 22 » Пенсійний Фонд інформує
09:16
Пенсійний Фонд інформує

  – Кому та за досягненням якого віку призначається пенсія в зв’язку з прийняттям Закону України “Про державну службу”?

  –10 грудня 2015 року прийнято Закон України “Про державну службу” № 889-VIII, який набув чинності з 01.05.2016 (далі — Закон № 889-VIII).

  Враховуючи те, що Закон України “Про державну службу” № 3723 втратив чинність (крім ст. 37),  для визначення віку, досягнувши якого, особа має право на призначення пенсії державного службовця, застосовуються норми ст.37 Закону № 3723.

  Отже, відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону  № 889-V-III державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу”(№ 3723 зі змінами) та актами Кабінету міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№ 3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

  Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” (№ 3723 зі змінами) та актами Кабінету міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№ 3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (пункт 12  Прикінцевих та перехідних положень Закону  № 889-V-III).

Відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” (№3723 зі змінами), чоловіки мають право на одержання пенсії державних службовців по досягненні віку 62 роки за наявності 35 років страхового стажу, жінки — по досягненні пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” при наявності 30 років страхового стажу. До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці-чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 60 років — які народилися до 31 грудня 1952 року; 60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1953 року; 61 року — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1954 року; 61 року 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1955 року.

  Крім того, пенсія, згідно із Законом № 889-VIII, призначається особам, яким не була призначена пенсія, згідно із Законом № 3723-XII.

  –Який порядок призначення пенсії, згідно із Законом № 889-VIII?

   –Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення (але не раніше дати виникнення права) в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, –  заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Постанова КМУ від 14.09.2016 року № 622).

 – Отримую пенсію за віком. З 01.10.2003 по  4.04.2006 працювала на посаді державного службовця в виправній колонії, з 4.04.2006 по 6.11.2015 – на посаді голови  сільської  ради, що становить 12 років 1 місяць 4 дні (з 6.11.2015 — звільнена у зв’язку із закінченням строку повноважень). Чи маю я право на пенсію за Законом “Про державну службу”?

   –Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі, спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, “Про статус народного депутата України”, “Про Кабінет міністрів України”, “Про судову експертизу”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про дипломатичну службу”, Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

  10 грудня 2015 року прийнято Закон України “Про державну службу” № 889-VIII, який набув чинності з 01.05.2016, крім деяких статей, зазначених у Прикінцевих та перехідних положеннях цього Закону (далі — Закон № 889-VIII). Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі — Закон № 3723-ХІІ) та актами Кабінету міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

  Відповідно до пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету міністрів України, зберігається право на призначення пенсії, відповідно до статті 37 зазначеного Закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

Статтею 25 Закону № 3723-ХІІ визначено сім категорій посад державної служби, а також посади, які належать до кожної з цих категорій. Також цією статтею зазначено, що віднесення посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

  Враховуючи норми пунктів 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, виборні посади в органах місцевого самоврядування не належать до категорії посад, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ, тому права на пенсію державного службовця відповідно до Закону № 889-VIII,  ви не маєте.

  — У травні 2016 року, в період роботи на посаді держслужбовця, мене визнали інвалідом ІІ групи від загального захворювання. Чи маю право на призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону “Про державну службу” в редакції  Закону № 889-VIII? 

   — За статтею 90 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу” (далі — Закон № 889-VIII), пенсійне забезпечення державних службовців провадиться відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

  Пунктами 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII надано право за дотримання визначених цими пунктами умов на призначення пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.93 № 3723-ХІІ “Про державну службу”.

  Отже, пенсія по інвалідності призначатиметься вам за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” під час роботи на посаді державного службовця, її виплачуватимуть у повному обсязі.

  — Чи зберігається обмеження у виплаті пенсії?

  — Слід враховувати порядок виплати пенсій, який діє по 31.12.2016 р., а саме:

  — пенсії/щомісячне довічне грошове утримання особам, які працюють на посадах держслужби в державних органах, визначених Законом про держслужбу, а також на посадах та на умовах, передбачених Законом «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддей», не виплачуються. Зазначене обмеження не поширюються на  інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551;

  — у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особам відповідно до ст. 37 Закону № 3723, розмір якої перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше ніж 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Пенсія в повному обсязі, незалежно від факту роботи, виплачується інвалідам I та II груп, інвалідам війни III групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 № 3551.

  Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

  Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової  грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

  – Отримую пенсію за Законом України “Про державну службу” з 2005 року. Чи підлягає перерахунку розмір моєї пенсії з 01.05.2016 у зв’язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям?

  – Постановою Кабінету міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” внесено зміни з 01.12.2015 до постанови Кабінету міністрів України від 31.05.2000 № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії”, а саме: виключений пункт 4, яким був визначений механізм здійснення перерахунків пенсій державним службовцям.

  З 01.05.2016 набув чинності Закон України “Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-VIII, яким також не передбачено перерахунки пенсій державним службовцям.

Переглядів: 39 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2016Зробити безкоштовний сайт з uCoz