П`ятниця, 23.03.2018, 04:58

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Серпень » 16 » Підсумки
13:59
Підсумки

  Минулого четверга у великій залі районної ради відбулось спільне засідання  колегії районної державної адміністрації та господарського активу Балаклійщини. Захід відбувся за участі голови районної державної адміністрації Степана Масельського, голови районної ради Олександра Літвінова, депутата Харківської обласної ради Анатолія Русецького.

 

З доповіддю про підсумки соціально-економічного розвитку району за перше півріччя та завдання на другу половину 2016 року виступив перший заступник голови РДА Вячеслав Тищенко.

 

  В обговоренні цього основного питання порядку денного взяли участь: Євген Мокрій, заступник директора газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування»; Анатолій Панасенко, директор філії «Хенкель Баутехнік Україна»; Іван Столбовий, Балаклійський міський голова, Світлана Швід начальник відділу освіти РДА; Олена Дембицька, директор СТОВ «Степове», Павло Рябоконь, директор філії «Балаклійський райавтодор»; Лілія Бабич, завідувач сектора охорони здоров’я РДА; Анатолій Русецький, депутат Харківської обласної ради; Степан Масельський, голова районної державної адміністрації.

  Олександр Шевченко, Світлана Севальна (фото), «Вісті Балаклійщини

 

***

  (з доповіді першого заступника голови районної державної адміністрації Вячеслава Тищенка про підсумки соціально-економічного розвитку району за I півріччя та завдання на II півріччя 2016 року)

Промисловість

  За січень-червень 2016 року промисловими підприємствами району було реалізовано продукції на суму  12,7 млрд. грн., що складає 22 % в загальному обсязі реалізованої підприємствами області продукції. За цим показником район посідає I місце в Харківській області. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, обсяги реалізованої продукції збільшились удвічі.

  Видобуток газу склав 4,1 млрд. м3,  конденсату – 63,6 тис. тонн, виробництво цементу – 282,1 тис. тонн, сухих будівельних сумішей – 39,5 тис. тонн., масла селянського – 445,4 тонни, ціль-номолочної продукції – 765,9 тонн.

  У порівнянні з попереднім роком, видобуток газу збільшився на 1,8 %, конденсату – на 9%, виробництво сухих будівельних сумішей – на 21,7 %, масла селянського – на 6,6%, цільномолочної продукції – в 2,1 раза, а виробництво цементу зменшилось на 16,2%, що пов’язано із втратою ринків збуту продукції в зоні проведення АТО та Автономній Республіці Крим.

Сільське господарство

  Сільськогосподарськими підприємствами району було посіяно ранніх зернових  на площі 33,9 тис. га, або 100 % до плану. 

   За станом на 8 серпня 2016 року, в районі завершено збирання ранніх зернових культур. По сільськогосподарських підприємствах району ранні зернові культури зібрано на площі 33,9 тис. га, валовий збір зерна склав 149 тис. тонн, середня врожайність ранніх зернових – 44 ц/га, що більше, в порівнянні з минулим роком, на 10 %.

  Кращих результатів досягли такі господарства, як СТОВ «Протопопівське», ПП «Азіз», ПСП «Схід-Авіа-Агро», ТОВ ІАК «Балінвест», ТОВ «Агросет», ПАТ «АФ «Вербівське».

  У сільськогосподарських підприємствах району, за станом на 1 липня 2016 року, утримується 6268 гол. великої рогатої худоби, в т. ч., 2032 гол. корів, 1798 гол. свиней, 1 млн. 634 тис. гол. птиці.

  Сільгосппідприємствами району вироблено валової продукції тваринництва на суму 132,4 млн. грн., що становить 198 % до відповідного рівня 2015 року. Валове виробництво м’яса великої рогатої худоби збільшилось, у порівнянні з відповідним періодом 2015 року, на 4 %, виробництво м’яса свиней склало 68 % до рівня 2015 року, птиці – 242 %. Виробництво молока склало 5336 тонн, що становить 99 % до рівня 2015 року. При цьому продуктивність дійної череди збільшилась на 3,9% і  склала 2680 кг.

  Від початку року сільгосппідприємствами закуплено сільськогосподарської техніки на суму 41,4 млн. грн., що більше, в порівнянні з минулим роком, у 2,9 раза.

  Фонд заробітної плати за I півріччя по сільськогосподарських підприємствах склав 35,9 млн. грн., який, в порівнянні з минулим роком, збільшився на 37,8 %. Середньооблікова кількість штатних працівників за 6 місяців 2016 року склала 1913 осіб. Середньомісячний рівень заробітної плати одного штатного працівника, зайнятого в сільському господарстві, за І півріччя поточного року підвищився, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, на 25,2 %  і склав 3130 грн.

Підприємництво

  Спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності. За станом на 1 липня, сектор підприємництва та малого бізнесу району налічує 170 зареєстрованих юридичних осіб та 2430 фізичних осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року, кількість суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб – збільшилась на 1,8 %, суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб – на 0,5 %.   

  Для зайняття підприємницькою діяльністю Балаклійським районним центром зайнятості  була надана одноразова допомога 18 безробітним на загальну суму понад 254 тис. грн.

Від суб’єктів підприємницької діяльності надходження до бюджету, в порівнянні з минулим роком, збільшились у 1,5 раза і склали понад 6 млн. грн.

Вантажні

та пасажироперевезення

  У районі забезпечені потреби населення та народного господарства у вантажних та пасажирських перевезеннях. Враховуючи, що в поточному році субвенція з державного бюджету на відшкодування автоперевізникам втрат від перевезення пільгових категорій громадян не передбачена, з метою забезпечення перевезення пільгових категорій громадян у міському та приміському пасажирському транспорті з районного бюджету за рахунок субвенцій з бюджетів міської, селищних та сільських рад виділено кошти в сумі 285 тис. грн.

Автодороги

  Філією “Балаклійський райавтодор” за I півріччя на дорогах загального користування Балаклійського району виконано робіт на суму 5,8 млн. грн. що в 1,6 раза більше, в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

  Оскільки більшість автомобільних доріг загального користування району через недостатнє фінансування з державного бюджету знаходиться у вкрай незадовільному стані і потребує  ремонту, на 2016 рік  передбачено співфінансування з місцевих бюджетів на договірних засадах  поточного ремонту автомобільних доріг на загальну суму 8,1 млн. грн. На сьогодні профінансовано 3,7 млн. грн. названих коштів. 

  У 2016 році за рахунок коштів місцевих бюджетів заплановано виконати ремонт комунальних доріг у 30 населених пунктах району на загальну суму  9,6 млн. грн., що більше, в порівнянні з 2015 роком, у 2,8 раза. 

Житлово-комунальне

господарство

 Підприємства цієї галузі, в основному, забезпечили надання необхідних обсягів послуг населенню та іншим споживачам. У той же час, основною проблемою галузі залишаються неплатежі споживачів.

  За станом на 1 липня 2016 року, загальна заборгованість споживачів за житлово-комунальні послуги по району склала 14,5 млн. грн., у т.ч., за послуги з теплопостачання – 9,1 млн. грн., житлово-експлуатаційних під-приємств – 6,2 млн. грн., за послуги водопостачання та водовідведення передплата складає 1,8 млн. грн. за рахунок профінансованих субсидій населенню. З початку 2016 року загальна заборгованість за житлово-комунальні послуги зменшилася на 26,3%.

  Триває робота щодо створення об’-єднань співвласників багатоквартирних будинків. За станом на 1 липня, в районі налічується 40 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Бюджет

  Суб’єктами господарювання в I півріччі 2016 року сплачено до зведеного бюджету Балаклійського району  1 млрд. 671,1 млн. грн. податків та зборів. Із загальної суми надходжень   залишилось у районі 98,5 млн. грн., або 5,9%, 16,6 млн. грн., або 1% перераховано до обласного бюджету, 1 млрд. 556 млн. грн., або  93,1 % перераховано до держбюджету.

  За підсумками 1 півріччя, забезпечено виконання планових надходжень усіма місцевими радами. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження до місцевих бюджетів району збільшились на 33,5 млн. грн., або на 51,6%.

  Найбільшу питому вагу в загальному обсязі видатків, як і в попередні роки, займають видатки на освіту – 24,7 %, на охорону здоров’я – 12,9%, соціальний захист та соціальне забезпечення – 38,7%, культуру та мистецтво – 3,2%, на фізичну культуру – 0,5%, на органи управління – 2,6%, 17,4% у загальній сумі складають видатки на благоустрій населених пунктів, капітальні вкладення, виконання програм соціально-економічного розвитку та інші видатки.

  Упродовж звітного періоду район отримав з держбюджету трансфертів у сумі  177,3 млн. грн. по загальному фонду.

Зайнятість населення

  Рівень безробіття склав 2,9 %, що на 0,5 процентних пунктів менше, ніж у минулому  році. Навантаження на 1 вільне місце зменшилось в 2,1 раза і  склало 19 осіб.

  За станом на 1 липня 2016 року, на обліку в районному центрі зайнятості перебувають  1497 осіб,  з яких 1388 мають статус безробітного, що на 143 особи менше, ніж на відповідну дату 2015 року.

Оплата праці та пенсії

  Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за січень-березень 2016 року складає 5220 грн., що до відповідного періоду попереднього року становить 129,4 %, до середнього рівня по області – 129,9 %. За рівнем середньомісячної заробітної плати район посідає 1 місце по області.

  За станом на 1 липня поточного року, середній розмір пенсії склав  1771 грн., темп зростання до 2015 року склав 109 %.

Соціальний захист

населення

  З метою підтримки соціально вразливих верств населення, в поточному році було призначено та виплачено допомог на суму 36,8 млн. грн., що більше, в порівняні з минулим роком, на 13,2%. Виплата всіх видів державних соціальних  допомог проводилась вчасно, заборгованість відсутня.

  З держбюджету виплачено різних видів допомог та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в сумі 340,1 тис. грн., що більше, в порівнянні з минулим роком, в 2,1 раза.

  За січень-липень поточного року  з місцевих та районного бюджетів  виплачено матеріальну допомогу учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей на загальну суму 120,3 тис. грн., у тому числі, 110,5 тис. грн. – 74 демобілізованим учасникам антитерористичної операції та 9,8 тис. грн. –  10 сім'ям учасників антитерористичної операції.    

  На території району зарезервовано 350 га земельних ділянок для забезпечення учасників бойових дій АТО. За виділенням земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства до органів місцевого самоврядування  звернулися 138 осіб. 

  Виплачена щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг, 569 сім’ям на суму 1,9 млн. грн.

  За I півріччя 2016 року призначено житлових субсидій 6505 сім’ям, що на 5006 сімей більше, ніж за відповідний період минулого року.

Освіта

  За результатами навчальної дія-льності, 24 учні загальноосвітніх навчальних закладів були нагороджені медалями: 15 – золотими, 9 – срібними.

  Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти  учнів  сільської місцевості та вчителів організовано безкоштовний підвіз 232 учнів та 147 педагогічних працівників, що становить 100% від потреби.

  У районі продовжується робота щодо покращання матеріально-технічної бази навчальних закладів: виконано капітальний ремонт покрівель у 5 навчальних закладах, вікна та двері замінено на енергозберігаючі металопластикові в 9 навчальних закладах, відремонтувати покрівлі та замінити вікна заплановано ще в  4 навчальних закладах. Планується реконструкція частини Гусарівської ЗОШ під  НВК.

Медицина

  На проведення поточних ремонтів закладів охорони здоров’я витрачено 720 тис. грн.

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в поточному році продовжуються роботи з реконструкції двоповерхової нежитлової будівлі для розміщення амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в Петрівському та квартири лікаря на загальну суму 8,1 млн. грн. Роботи заплановано завершити до вересня поточного року. За рахунок коштів районного бюджету в сумі 464,3 тис. грн. триває закупівля медичного та немедичного обладнання, офісних та медичних меблів для даної амбулаторії.

Культура

  Протягом I півріччя в клубних закладах району проведено значну кі-лькість культурологічних заходів з організації змістовного дозвілля населення, особливо молоді. Аматорські творчі колективи та виконавці району взяли участь  у всеукраїнських та обласних  та районних фестивалях, конкурсах, святах,  та ставали переможцями, дипломантами, лауреатами.

  У центрі уваги знаходяться  питання поліпшення матеріально-технічного стану закладів культури, їх підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років.

Спорт

 У районі традиційно проводилися спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи. Протягом І півріччя 2016 року спортсмени Балаклійського району взяли участь у 70 заходах всеукраїнського, обласного та районного рівнів.

  У звичному режимі продовжують свою роботу дитячо-юнацькі спортивні школи. Заняттями в ДЮСШ охоплено 945 учнів загальноосвітніх шкіл району, що складає 13,9% від загальної кількості учнів. Постійно оновлюється матеріально-технічна база Балаклійської ДЮСШ. За І півріччя 2016 року на ці цілі з місцевого бюджету виділено 178 тис. грн., а також залучені спонсорські кошти в сумі 18,3 тис. грн.

  Наприкінці квітня завершені роботи з усунення аварійного стану КП БРР «Балаклійський районний дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий комплекс «Вимпел», на що витрачено 2,7 млн. грн.

 

Переглядів: 200 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz