П`ятниця, 23.03.2018, 03:24

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Вересень » 10 » Промисловість
19:00
Промисловість

  14 червня 1956 р. на базі введених в експлуатацію трьох газових свердловин найбільшого в Європі Шебелинського газоконденсатного родовища, відкритого 3 травня 1950 р., було створено Шебелинський газопромисел. 26 червня 1956 р. перші кубометри шебелинського газу були скеровані на Харків. З цього часу бере відлік історія найпотужнішого в Україні газодобувного підприємства – газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування».

  Першим директором підприємства був М. О. Чугунов. На зміну йому в різні роки приходили М. В.  Мордвінцев, В. П. Максимів, В. Т. Градюк, Б. К. Зоц, В. П. Горбенко. Сьогодні підприємство очолює Ю. Л. Фесенко.

  Шебелинка розвивалася дуже стрімко: до кінця 50-х років було введено в експлуатацію 67 свердловин, а в 1971 р. їх нараховувалося вже 419 з максимальним річним видобутком 31,3 млрд. м3! Дебіт природного газу найпотужніших свердловин сягав від 1 до 1,5 млн. м3/добу, а сумарний видобуток з деяких свердловин Шебелинського ГКР на сьогодні складає 5-6 млрд. м3.

  Працівники підприємства в тісному контакті з колективами ВНДІгазу, ВНДІПІтрансгазу, УкрНДІгазу, ПівденНДІПРОгазу, інститутів АН України, ІФНТУНГ та машинобудівних організацій створили на Шебелинському родовищі сучасний полігон для випробування науково-технічних розробок, які в подальшому знайшли широке практичне застосування як на теренах України, так і на багатьох родовищах колишнього Союзу, в тому числі, на нововідкритих гігантських родовищах Західного Сибіру та Середньої Азії.

  З нарощуванням темпів видобутку газу стала інтенсивніше розвиватись економіка регіону та країни в цілому. Від родовища простяглися потужні газопроводи до Києва, Москви, Одеси, Ленінграда, Дніпропетровська, Запоріжжя, Кишинева та країн Західної Європи. На високий рівень розвитку вийшла промисловість Харківського регіону: були побудовані такі  могутні індустріальні центри, як Комсомольська ДРЕС, Шебелинський ГПЗ, Балаклійський ЦШК, Первомайський хімкомбінат та інші об’єкти інфраструктури, джерелом живлення яких був газ Шебелинського ГКР.

  Початок 70-х характеризується поступовим скороченням видобутку газу, зниженням робочих тисків на гирлі свердловин та початком компресорної експлуатації Шебелинського ГКР. Введені в дію перша (1970 р.) і друга (1973 р.) черги Глазунівської ДКС, а в 1971 р. – Червонодонецька ДКС. Із 1974 р. експлуатується Шебелинська ДКС.

З 1987 р. в складі підприємства Єфремівський газопромисел з запасами газу 230 млрд. м3, а з 1989 р. – Хрестищенський з комерційною продуктивністю 50 млн. м3/добу.

  На окрему увагу заслуговує Кобзівське ГКР, відкрите в 2002 р., яке в промисловій розробці вже з 2003 р. Дане родовище є найбільшим з відкритих за період незалежності України.

  На сучасному етапі виробничої діяльності більшість основних родовищ Управління (Шебелинське, Хрестищенське, Єфремівське, Мелихівське, Кегичівське, Медведівське та ін.) знаходяться на завершальній стадії розробки. Тому реалізація програми та доручень Уряду і Міненерговугілля щодо забезпечення енергетичної незалежності держави, стабілізації та нарощування обсягів природного газу власного видобутку напряму залежить від впровадження інвестиційних та інноваційних технологій. З даною метою фахівцями ГПУ «Шебелинкагазвидобування» під керівництвом ПАТ «Укргазвидобування» розроблений та реалізований комплекс заходів, який дав змогу не тільки стабілізувати видобуток газу, але й наростити його.

  Для пониження робочих тисків на гирлах свердловин у 2004 р. виконано реконструкцію Хрестищенської ДКС з установкою 8-ми ГПА-Ц-6,3 у двоступеневому режимі стиснення, а також Червонодонецької ДКС з установкою компресорних циліндрів більшого діаметра (320 мм).

  У 2011р. введена в експлуатацію малогабаритна ДКС «Шебелинка-1», яка частково розвантажила Червонодонецьку ДКС та наростила видобуток газу західної частини Шебелинського ГКР. Наступного року були задіяні новозбудовані ІІ ступінь стиснення газу Червонодонецької ДКС та Юліївська ДКС. З серпня 2015 р. в промисловій розробці Кузьмичівське ГКР та нова Хрестищенська ДКС.

  Реалізація цих проектних рішень та багатьох інших технічних заходів дала змогу наростити та стабілізувати видобуток газу на рівні понад 8200 млн. м3/рік.

  За 60 років виробничої діяльності Шебелинка стала справжньою кузнею кадрів спочатку всеукраїнського, а згодом всесоюзного масштабу. Загартовані в горнилі Шебелинки інженери невдовзі обійняли ключові посади в управлінні Мінгазпрому об’єднання «Укрсхідгаз», ВО «Укргазпром», ВО «Укрнафта», ДК «Укртрансгаз», об’єднань «Комігазпром», «Якутгазпром», «Уренгойгазпром» і, звичайно, НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укргазвидобування». Ветерани та працівники Шебелинки отримали найвищі державні нагороди та премії колишнього Союзу та України. Всього державними нагородами та відзнаками вшановано 1819 працівників.

  На сучасному етапі виробничої діяльності ГПУ «Шебелинкагазвидобування» є базовою багатопрофільною виробничою структурною одиницею ПАТ «Укргазвидобування», яке забезпечує понад 42% загального видобутку бла­кит­но­го палива в Україні. На виконання завдання Кабінету міністрів України Управління здійснює видобуток природного газу для задоволення потреб населення України, при цьому понад 87% видобувних потужностей (7150 млн. м3) компримується ДКС, здійснює розробку 56 нафтогазоконденсатних родовищ з експлуатаційним фондом 1530 свердловин, які розташовані в Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях. Загальна кількість виробничих об’єктів – 97 одиниць. Загальна протяжність міжпромислових трубопроводів та шлейфів – 3400 км.

  За шістдесятирічну історію виробничої діяльності Управлінням видобуто понад 1 200 млрд. м3 природного газу та 14 млн. тн. газового конденсату та нафти.

  Слава Шебелинки – лідера газовидобувної промисловості України – яскрава і, без сумніву, заслужена. Вона надбана і примножена багатолітньою сумлінною працею десятків тисяч газовиків. Віримо, що сьогоднішня ювілейна подія стане новим поштовхом до творчих звершень колективу професіоналів та спеціалістів найвищого рівня з метою зміцнення та набуття енергетичної незалежності нашої країни.

Переглядів: 183 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz