Субота, 24.03.2018, 21:56

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Червень » 4 » Роз’яснюють фахівці
19:13
Роз’яснюють фахівці

  Подаємо основні етапи розгляду та заповнення листка непрацездатності, а також деякі питання призначення допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

  Листок непрацездатності підтверджує поважність причини відсутності працівника на роботі і дає підстави для отримання допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах, у тому числі, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Тому правильне заповнення листка непрацездатності має важливе значення.

  Бланк листка непрацездатності складається з трьох частин: корінця, лицьового та зворотного боків. Корінець та лицьовий бік заповнюються в медичному закладі. Зворотній бік листка непрацездатності заповнюється за місцем роботи застрахованої особи.

  Отримавши в лікувальному закладі листок непрацездатності, в день виходу на роботу після тимчасової непрацездатності, працівник передає його табельникові або іншій особі, що уповноважена приймати цей документ.

  Після заповнення перших двох розділів листка непрацездатності табельником та спеціалістом відділу кадрів, він передається на розгляд комісії (уповноваженого) з соціального страхування підприємства, що створюється (обирається) на підприємстві на підставі частини 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV (далі – Закону № 1105).

  Відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008  № 25, комісія з соціального страхування підприємства створюється за чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом. При чисельності на підприємстві 15 застрахованих осіб і менше на загальних зборах працівників обирається уповноважений із соціального страхування підприємства. У своїй роботі комісія (уповноважений) керується цим Положенням.

  Комісія повинна виносити обґрунтоване рішення, бо мова йде про використання коштів Фонду. Комісії з соціального страхування слід звернути увагу на такі важливі моменти:

  — оформлення листка непрацездатності здійснюється відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 3.11.2004  № 532 (графи, де вказують діагноз працівника, можуть бути порожніми, оскільки їх заповнюють тільки зі згоди хворого);

  — назва лікувального закладу, що видав листок непрацездатності, повинна вказуватись повністю;

  — листок непрацездатності видається в день встановлення непрацездатності, окрім випадків лікування в стаціонарі (у випадку звернення за медичною допомогою та визнання непрацездатності після завершення робочого дня, листок непрацездатності може видаватися з наступного календарного дня);

  — якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання чи роботи, як-то під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки, листок непрацездатності видається за місцем тимчасового перебування особи з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу (у випадку стаціонарного лікування поза постійним місцем проживання, листок непрацездатності видається з дозволу головного лікаря, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на кількість днів, необхідних для лікування); 

  — якщо в листку непрацездатності стоїть відмітка про те, що під час хвороби працівник порушував режим, встановлений для нього лікарем, або хворий не з’являється без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію чи медико-соціальну експертну комісію, то працівник втрачає право на допомогу з дня допущення порушення на строк, визначений рішенням комісії або уповноваженого (частина 2 статті 23 Закону № 1105);

  — відповідно до пункту 3.11 Інструкції про порядок видачі документів, що затверджує тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною не видають на період, протягом якого мати (або особа, яка доглядає дитину) перебуває у відпустці (щорічній, навчальній, творчій, без збереження заробітної плати або по догляду за дитиною до трьох років).

  Слід пам’ятати, що допомога з тимчасової непрацездатності не надається у випадках, які визначені частиною першою статті 23 Закону №1105, а саме:

  1) у разі одержання застрахованою особою травм або захворювання при вчиненні нею злочину;

  2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;

  3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

  4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

  5) у разі тимчасової непрацездатності, у зв’язку з захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;

  6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці, у зв’язку з навчанням.

  Якщо листок непрацездатності оформлений належним чином, комісія (уповноважений) із соціального страхування визначає право працівника на його оплату, що обов’язково відображується в протоколі засідання комісії (рішенні уповноваженого) з соціального страхування підприємства, установи, організації.

  Використовуючи інформацію перших двох розділів зворотного боку листка непрацездатності, комісія (уповноважений) заповнює третій розділ зворотного боку. Якщо комісія (уповноважений) з соціального страхування підприємства ухвалила рішення про відмову в оплаті листка непрацездатності, то в третьому розділі зворотного боку листка вказують причини відмови. Їх також вказують у відповідному розділі протоколу засідання комісії (рішенні уповноваженого). Далі листок непрацездатності потрапляє до бухгалтерії, де вже обчислюється сума матеріального забезпечення та платежів до бюджету.

  Крім того, комісія з соціального страхування повинна здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем за рахунок коштів Фонду як за власною ініціативою, так і в зв’язку із зверненням застрахованих осіб.

  Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до спеціалістів Балаклійської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за адресою: м. Балаклія, вул. Жовтнева, 18, тел. 5-40-99, 5-46-03.

  Балаклійська районна виконавча дирекція Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Переглядів: 207 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz