П`ятниця, 23.02.2018, 02:15

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Червень » 17 » Розяснюють фахівці
17:15
Розяснюють фахівці

  Питання соціального захисту населення, поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища повинні бути одними з найважливіших пріоритетів керівників усіх рангів. Адже за цим стоїть людина, її здоров’я, її життя, а системні соціальні реформи, покликані вдосконалити сфери зайнятості, поліпшення стану безпеки гігієни праці та виробничого середовища знаходять активний відгук серед населення. І особливу увагу потрібно звернути на соціальне страхування – надійний механізм захисту працюючої людини  на створення нормальних безпечних умов праці.

  Хотілося, щоб питання охорони праці, соціального захисту знаходили відгук у кожного керівника, кожного спеціаліста, кожного працюючого. Адже не секрет, що в цих питаннях далеко не все ще зроблено, аби уберегти працюючих від травм, профзахворювань та смертельних наслідків.

  Що ж потрібно зробити в першу чергу, аби не допустити нещасних випадків на виробництві?

  По-перше, необхідно, щоб роботодавець розробив, затвердив і забезпечив функціонування системи управління охороною праці, впроваджував прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; організував проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживав заходів з усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів; здійснював контроль за дотриманням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організував пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками в галузі охорони праці.

  По-друге, створити на кожному підприємстві, в кожній установі, організації службу з охорони праці, як того вимагає ст. 15 Закону «Про охорону праці», в якій сказано, що на підприємстві з кількістю працюючих більше 50 чоловік створюється служба з охорони праці відповідно до типового положення, з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконуватись за сумісництвом, з кількістю працюючих менше 20 чоловік для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатись сторонні спеціалісти, які мають відповідну підготовку.

  По-третє, провести навчання з охорони праці, в першу чергу, керівникам усіх рівнів, спеціалістам служби охорони праці, членам ПДК та відповідальним особам, а потім усім іншим працюючим. Провести відповідні інструктажі з охорони праці. Адже, відповідно до ст. 18 Закону «Про охорону праці», до роботи не допускаються працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

  По-четверте, забезпечити проходження медичних оглядів працівників і особливо тих, які будуть працювати з протруювачами, гербіцидами та отрутохімікатами, забезпечити всіх працюючих засобами колективного та індивідуального захисту, спецодягом за рахунок підприємства.

  По-п’яте, привести в належний стан територію, обслуговуюче обладнання, пристрої та механізми, привести всі робочі місця у відповідність з нормативними актами з охорони праці. Провести інші заходи, що забезпечать збереження здоров’я та життя працюючих.

  Передбачити фінансування заходів з охорони праці, як того вимагає ст. 19 Закону «Про охорону праці», в якій зазначено, що для підприємств, незалежно від форми власності, або осіб, які використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять 0,5 відсотка від суми реалізованої продукції. На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, – 0,2 відсотка від фонду оплати праці.

  Хотілося, щоб усі ми, а особливо керівники підприємств, установ і організацій прониклись почуттям відповідальності за створення нормальних, безпечних умов праці, за збереження здоров’я та життя працюючих.

 В. Одерій, страховий експерт з ОП ВВД ФСНВУ

в Балаклійському  районі     

 

Переглядів: 153 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz