Неділя, 21.01.2018, 20:37

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Балаклійська райдержадміністрація Балаклійська районна рада
Вечірній Харків
Головна » 2016 » Листопад » 22 » Варто знати
09:08
Варто знати

  Згідно з п. 7 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів від 25.08.2004 р. №1112 (далі — порядок), розслідування проводиться у разі раптового погіршення стану здоров’я працівника або особи, яка забезпечує роботою самостійно, одержання ними поранення, травми, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь та в інших випадках, передбачених порядком, що призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше, або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менше як на один робочий день.

  Відповідно до п.17 Порядку, нещасні випадки, що сталися внаслідок раптового погіршення стану здоров’я працівника (посадових обов’язків), визнаються пов’язаними з виробництвом за умови, що погіршення стану здоров’я працівника сталося внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком, або якщо потерпілий не проходив медичного огляду, передбаченого законодавством, а робота, що виконувалася, протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку про стан його здоров’я.

  Виходячи з того, що розслідуванню підлягають усі випадки, вказані у п. 7 Порядку, роботодавець, відповідно до п. 10 Порядку, одержавши повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню), зобов’язаний створити наказом комісію з розслідування нещасного випадку, яка, згідно з вимогами п. 13 Порядку, зобов’язана провести розслідування та скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5, а також акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1, якщо нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, або акт про нещасний випадок, не пов’язаний з виробництвом, за формою НПВ, якщо нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом.  

  Однак стан охорони праці в суспільному виробництві продовжує викликати серйозне занепокоєння.

  Навчання працівників з питань охорони праці – один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці. Попередження аварій і нещасних випадків на виробництві не може бути досягнуто без навчання працюючих безпечним методам праці. Ця робота регламентується Законом України „Про охорону праці” (ст. 18) Основи реалізації в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці визначаються в Типовому положенні про навчання з питань охорони праці (НПАОП 0.00- 4.12-05). Типове положення встановлює порядок і види навчання, а також форми перевірки знань з питань охорони праці працівників та осіб, які проходять навчання в спеціалізованих закладах. Вимоги даного нормативного акта є обов’язковими для виконання усіма центральними і місцевими органами виконавчої влади, асоціаціями, концернами, корпораціями, іншими об’єднаннями підприємств, підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства), незалежно від форм власності та видів діяльності.

  Деякі керівники підприємств на словах тільки думають про виробничу безпеку, а насправді досить невиразно уявляють собі, чим повинна займатися і практично займається безпосередньо підпорядкована їм служба охорони праці. Слід відзначити, що значна кількість нещасних випадків відбуваються через причини, усунення яких не потребує матеріальних витрат, а тільки підвищення організації безпечного ведення робіт та контролю з боку посадових осіб підприємств за дотриманням вимог безпеки праці під час виконання робіт

  В. Одерій, страховий експерт з охорони праці

Балаклійського відділення ВД ФСНВУ

Переглядів: 112 | Додав: VistiBal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz